✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Bergere | Teddy | Chunky | Noir
Children love the soft, cuddly Teddy, and not only because it's light and comfy to wear! Mix it with other yarns to add a touch of fantasy to all your knits.
| Brand Name | Bergere De France |
|---|---|
| Yarn Name | Teddy |
| Shade | Mastic |
| SKU |
M2100 |
| Yarn Weight | Chunky |
| Ball Weight | 50g |
| Length | 80 Metres |
| Needle Size | 5mm |
| Fibre | 100% Polyamide |
| Tension | 14 stitches x 23 rows to 10cm square |
$1.77
Original: $5.07
-65%Bergere | Teddy | Chunky | Noir—
$5.07
$1.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Children love the soft, cuddly Teddy, and not only because it's light and comfy to wear! Mix it with other yarns to add a touch of fantasy to all your knits.
| Brand Name | Bergere De France |
|---|---|
| Yarn Name | Teddy |
| Shade | Mastic |
| SKU |
M2100 |
| Yarn Weight | Chunky |
| Ball Weight | 50g |
| Length | 80 Metres |
| Needle Size | 5mm |
| Fibre | 100% Polyamide |
| Tension | 14 stitches x 23 rows to 10cm square |











