

Stylecraft | Bella Bella | Chunky | Karen Chestnut 6200
Bella Bella is a chunky yarn featuring flecks of heathered tones in sophisticated shades. This yarn brings a cosy, rustic feel with its textured appearance, perfect for creating warm and inviting projects.
| Brand Name | Stylecraft |
|---|---|
| Yarn Name | Bella Bella |
| Shade | Karen Chestnut |
| SKU |
6200 |
| Yarn Weight | Chunky |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 145 metres |
| Needle Size | 6mm |
| Fibre |
100% Premium Acrylic |
| Tension | 14 stitches x 20 rows to 10cm square |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bella Bella is a chunky yarn featuring flecks of heathered tones in sophisticated shades. This yarn brings a cosy, rustic feel with its textured appearance, perfect for creating warm and inviting projects.
| Brand Name | Stylecraft |
|---|---|
| Yarn Name | Bella Bella |
| Shade | Karen Chestnut |
| SKU |
6200 |
| Yarn Weight | Chunky |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 145 metres |
| Needle Size | 6mm |
| Fibre |
100% Premium Acrylic |
| Tension | 14 stitches x 20 rows to 10cm square |











