✨ New Arrivals Just Dropped!Explore


Stylecraft | Head Over Heels Festive | 4PLY | Nativity 5550
A dazzling Christmas yarn that showcases shades from traditional reds and greens to frosty blues and pinks.
| Brand Name | Stylecraft |
|---|---|
| Yarn Name | Head Over Heels Festive |
| Shade | Nativity |
| SKU |
5550 |
| Yarn Weight | 4PLY |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 400 metres |
| Needle Size | 2.26mm - 3.25mm |
| Fibre | 73% Superwash wool, 25% Polyamide, 2% Polyester |
| Tension | 28 stitches x 36 rows to 10cm square |
$8.73
Stylecraft | Head Over Heels Festive | 4PLY | Nativity 5550—
$8.73
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A dazzling Christmas yarn that showcases shades from traditional reds and greens to frosty blues and pinks.
| Brand Name | Stylecraft |
|---|---|
| Yarn Name | Head Over Heels Festive |
| Shade | Nativity |
| SKU |
5550 |
| Yarn Weight | 4PLY |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 400 metres |
| Needle Size | 2.26mm - 3.25mm |
| Fibre | 73% Superwash wool, 25% Polyamide, 2% Polyester |
| Tension | 28 stitches x 36 rows to 10cm square |











