✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Stylecraft - Love You Cotton Aran - Cuddle
Love You is a cotton-rich yarn with a delicate melange of colours that create a delightful, speckled effect when knitted up.
| Brand Name | Stylecraft |
|---|---|
| Yarn Name | Love You |
| Shade | Cuddle |
| SKU |
3772 |
| Yarn Weight | Aran |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 210 metres |
| Needle Size | 5mm |
| Fibre | 60% Cotton 40% Acrylic |
| Tension | 18 stitches x 24 rows to 10cm square |
$2.02
Original: $5.76
-65%Stylecraft - Love You Cotton Aran - Cuddle—
$5.76
$2.02Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Love You is a cotton-rich yarn with a delicate melange of colours that create a delightful, speckled effect when knitted up.
| Brand Name | Stylecraft |
|---|---|
| Yarn Name | Love You |
| Shade | Cuddle |
| SKU |
3772 |
| Yarn Weight | Aran |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 210 metres |
| Needle Size | 5mm |
| Fibre | 60% Cotton 40% Acrylic |
| Tension | 18 stitches x 24 rows to 10cm square |











