✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Stylecraft | Sweet Dreams DK - Blossom 7023
Adorability meets practicality with our delightful new baby yarn, Sweet Dreams
The perfect yarn for baby’s delicate skin, Sweet Dreams is so soft, it’s hard to believe it is 100% premium acrylic. This also makes it a perfectly practical yarn that is not only beautifully soft but machine washable too.
| Brand Name | Stylecraft |
|---|---|
| Yarn Name | Sweet Dreams |
| Shade | Blossom |
| SKU |
7023 |
| Yarn Weight | DK |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 275 metres |
| Needle Size | 4mm |
| Fibre | 100% Acrylic |
| Tension | 22 stitches x 30 rows to 10cm square |
Select Lot
From $1.88
Original: $5.36
-65%Stylecraft | Sweet Dreams DK - Blossom 7023—
$5.36
$1.88Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Adorability meets practicality with our delightful new baby yarn, Sweet Dreams
The perfect yarn for baby’s delicate skin, Sweet Dreams is so soft, it’s hard to believe it is 100% premium acrylic. This also makes it a perfectly practical yarn that is not only beautifully soft but machine washable too.
| Brand Name | Stylecraft |
|---|---|
| Yarn Name | Sweet Dreams |
| Shade | Blossom |
| SKU |
7023 |
| Yarn Weight | DK |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 275 metres |
| Needle Size | 4mm |
| Fibre | 100% Acrylic |
| Tension | 22 stitches x 30 rows to 10cm square |












