✨ New Arrivals Just Dropped!Explore


West Yorkshire Spinners | Signature 4ply | Vintage Tinsel Sparkle
This is a well rounded yarn that contains 35% luxurious Bluefaced Leicester making this one of the most sumptuous 4 Ply products on the market.
| Brand Name | West Yorkshire Spinners |
|---|---|
| Yarn Name | Signature 4ply |
| Shade | Vintage Tinsel |
| SKU |
1051 |
| Yarn Weight | 4PLY |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 400 metres |
| Needle Size | 3mm |
| Fibre | 75% Wool / 23% Nylon / 2% Polyester |
| Tension | 36 Rows and 28 Stitches for a 10x10cm tension square |
$4.21
Original: $12.02
-65%West Yorkshire Spinners | Signature 4ply | Vintage Tinsel Sparkle—
$12.02
$4.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a well rounded yarn that contains 35% luxurious Bluefaced Leicester making this one of the most sumptuous 4 Ply products on the market.
| Brand Name | West Yorkshire Spinners |
|---|---|
| Yarn Name | Signature 4ply |
| Shade | Vintage Tinsel |
| SKU |
1051 |
| Yarn Weight | 4PLY |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 400 metres |
| Needle Size | 3mm |
| Fibre | 75% Wool / 23% Nylon / 2% Polyester |
| Tension | 36 Rows and 28 Stitches for a 10x10cm tension square |











